Toyota Corolla i Toyota RAV4 najpopularniejszymi samochodami w 2021 roku

Zestawienie portalu analitycznego focus2move.com

2022-04-12

Dwa modele Toyoty – Corolla i RAV4 – zajęły dwa pierwsze miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów na świecie. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych aut znalazły się łącznie cztery modele marki. Zestawienie przygotował analityczny portal focus2move.com.

Top 10 najpopularniejszych samochodów na świecie

Czołowe miejsce w zestawieniu najpopularniejszych samochodów na świecie zajęła Corolla. W 2021 roku Toyota dostarczyła klientom 1,1 mln egzemplarzy tego modelu, co oznacza wzrost rok do roku o 3,6%. Na drugim miejscu uplasowała się Toyota RAV4 dzięki sprzedaży 1 mln samochodów. Jest to o 1,2% więcej niż w 2020 roku.

W Top 10 najpopularniejszych samochodów znalazły się jeszcze dwa modele Toyoty. Piąte miejsce zajęło Camry, awansując w porównaniu z rokiem ubiegłym o 4 pozycje. Średniej wielkości sedan Toyoty, który w Europie jest oferowany wyłącznie z napędem hybrydowym, zanotował wzrost o 12,7% do poziomu 686 000 sprzedanych egzemplarzy.

Na siódmym miejscu w tegorocznym zestawieniu znalazł się Yaris. Sprzedano 589 834 egzemplarzy tego modelu, o 28,7% więcej niż rok wcześniej

Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami
Dominacja Toyoty w najważniejszych segmentach

Corolla, RAV4, Camry i Yaris są także liderami swoich segmentów.

Zgodnie z wyliczeniami portalu focus2move.com Corolla odpowiada za 11,3% sprzedaży samochodów kompaktowych. Produkowany od 1966 roku model jest światowym bestsellerem, a jednocześnie najlepiej sprzedającym się pojazdem w historii motoryzacji. Łącznie sprzedano już ponad 50 mln egzemplarzy.

Yaris dominuje w segmencie aut miejskich, gdzie odpowiada za 7,8% sprzedaży. Toyota Camry to jeden z najpopularniejszych samochodów w USA i Kanadzie. W 2021 roku udział tego modelu w segmencie wyniósł 8,2%. Najpopularniejszy SUV – RAV4 – stanowił 3,1% wszystkich samochodów z tego segmentu, które trafiły do kierowców na świecie.

Toyota doskonale się spisuje także w segmencie minivanów. Na czwartym miejscu znalazła się dostępna w Japonii Toyota Roomy. Z wynikiem 134 tys. sprzedanych samochodów awansowała ona aż o 5 pozycji. Na miejscu piątym uplasowała się Toyota Alphard. Znana m.in. na amerykańskim rynku Toyota Sienna zanotowała sprzedaż 129 tys. egzemplarzy i zajęła szóstą pozycję, aż o 12 miejsc lepszą niż rok wcześniej.

Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami

Dwa modele Toyoty znalazły się też w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych pick-upów. Czwarte miejsce przypadło w udziale Toyocie Hilux, a siódme – Toyocie Tacoma. Oba te samochody mają podobny charakter i funkcje, ale jest też między nimi sporo różnic.

Hilux to globalny model, sprzedawany w 140 krajach. Zdominował on ogromną część rynków w Afryce, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Jest też dostępny w Europie i Japonii. Jego łączna sprzedaż w 2021 roku wyniosła 529 tys. egzemplarzy, co daje mu 8,6% udziału w segmencie.

Z kolei model Tacoma powstał specjalnie na amerykański rynek i wraz z większą Tundrą jest sprzedawany głównie w USA i Kanadzie. Oba auta są znacznie większe od Hiluxa, dzięki czemu lepiej odpowiadają przyzwyczajeniom amerykańskich kierowców. W ubiegłym roku Toyota sprzedała 288 600 egzemplarzy Tacomy.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie focus2move.com.

Dowiedz się więcej

GR Corolla Morizo Edition GR Corolla Morizo Edition Poznaj nową wersję limitowaną Toyota RAV4 najpopularniejszym SUV-em Toyota RAV4 najpopularniejszym SUV-em Dane portalu focus2move.com Toyota na czele rynku Toyota na czele rynku Wyniki rejestracji w maju 2022 Zarezerwuj nową Corollę Cross Zarezerwuj nową Corollę Cross Wybierz wersję specjalną Premiere Edition Toyota i Stellantis rozszerzają współpracę Toyota i Stellantis rozszerzają współpracę Powstanie nowy dostawczy van Toyota Corolla Hybrid Toyota Corolla Hybrid Oficjalny samochód Hiszpańskiej Federacji Kolarskiej W Polsce sprzedano ponad 2 000 Highlanderów W Polsce sprzedano ponad 2 000 Highlanderów SUV z napędem AWD-i 10 sedanów Mirai dla Maximator Hydrogen 10 sedanów Mirai dla Maximator Hydrogen Dowiedz się więcej 5 modeli Toyoty w top 10 polskiego rynku 5 modeli Toyoty w top 10 polskiego rynku Dane z kwietnia 2022 roku Toyota umacnia się w Europie Toyota umacnia się w Europie Rośnie sprzedaż zelektryfikowanych aut Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów Toyota GR Supra z manualną skrzynią biegów Sprawdź szczegóły Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Milionowa hybryda wyprodukowana w TMMF