1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
29 maja 2024

Używana Toyota – dlaczego warto?

Używana Toyota – dlaczego warto?

Używane samochody cieszą się dużą popularnością. Wiele osób wymienia swoje auta co kilka lat, sprzedając pojazdy, które wciąż cechują się doskonałym stanem technicznym i niewielkim przebiegiem. Dlaczego warto zdecydować się na zakup używanej Toyoty? Czym samochody te różnią się od wielu innych pojazdów dostępnych na rynku?

Używana Toyota, czyli niezawodność

Toyota słynie z tego, że jej samochody charakteryzują się bardzo niską awaryjnością i pozwalają na bezproblemową jazdę przez lata. Oznacza to, że nawet używane modele mogą cieszyć swoich nowych właścicieli niezawodnością przez długi czas. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup pojazdu z drugiej ręki, sprawdź:

  • historię ewentualnych wypadków – w przypadku poważniejszych kolizji może okazać się, że pojazd nie będzie tak bezawaryjny, jak zakładał producent,
  • historię przeprowadzonych napraw – upewnij się, czy w konstrukcji samochodu zastosowano oryginalne elementy zamienne,
  • przebieg – mocno wyeksploatowany samochód w krótkim czasie może wymagać serwisu.

Jeśli masz taką możliwość, skorzystaj z pomocy specjalisty z miernikiem grubości lakieru. Taki pomiar pozwoli na odkrycie ewentualnych napraw po wypadkach.

Zadbana, używana Toyota z pewnością będzie służyć Ci przez kolejne lata. Samochody te długo utrzymują swoją wartość i rzadko ulegają poważniejszym awariom.

Niskie koszty utrzymania używanej Toyoty

Toyoty cechują się też stosunkowo niskimi kosztami utrzymania. Wynika to przede wszystkim z niskiej częstotliwości potrzebnych napraw, a także stosunkowo niewielkiego kosztu prac wykonywanych w autoryzowanych serwisach. Kupując używaną Toyotę, możesz trafić nawet na model, który wciąż jest objęty gwarancją producenta. 

Toyoty są też samochodami dość tanimi w bieżącym użytkowaniu. Większość modeli pojazdów tej marki pali niewiele, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w obliczu wysokich cen paliwa. Co więcej, na rynku znaleźć można wiele używanych Toyot w wersji hybrydowej. Są one jeszcze tańsze w utrzymaniu, co sprawdzi się doskonale w przypadku osób regularnie pokonujących długie trasy.

Używany samochód, czyli oszczędność

Najważniejszą zaletą używanych samochodów jest oczywiście ich niższa cena w stosunku do zupełnie nowych modeli. Pojazdy tracą znaczną część swojej wartości tuż po opuszczeniu serwisu. Maleje ona jeszcze bardziej w kolejnych latach, choć stopniowo spadek ten staje się coraz niższy. Z tego powodu na rynku można znaleźć samochody używane przez zaledwie kilka lat, które obecnie są tańsze od zupełnie nowych egzemplarzy o nawet kilkadziesiąt procent.

Warto jednak pamiętać, że cena w dużej mierze zależy od pojemności silnika samochodu oraz jego wyposażenia. Porównując koszt zakupu egzemplarza nowego i używanego, zwróć uwagę na te kwestie – różnica często wynosi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Używana Toyota jako inwestycja na kilka lat

Używana Toyota będzie też doskonałym wyborem dla osób, które korzystają z samochodu przez jedynie kilka lat, a następnie wymieniają go na inny model. Auta tej marki długo trzymają wysoką wartość. Może więc okazać się, że po kilku latach użytkowania sprzedaż samochód za kwotę niższą o zaledwie kilka tysięcy złotych. W dużej mierze zależy to od sposobu dbania o pojazd oraz jego przebiegu po zakończeniu użytkowania.

Używane samochody Toyota o doskonałym standardzie wyposażenia

Na rynku znaleźć można dość tanie, używane samochody Toyota z bardzo dobrym standardem wyposażenia. Mają one nowoczesne układy napędowe, systemy bezpieczeństwa, skórzaną tapicerkę oraz klimatyzację. Marka stawia też na rozwiązania, których celem jest zmniejszanie zużycia paliwa i szkodliwych substancji przedostających się do atmosfery. W samochodach Toyota standard wyposażenia cechuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny – zwłaszcza w porównaniu z pojazdami wielu innych znanych marek.

Gdzie kupić używaną Toyotę?

Używaną Toyotę w Bydgoszczy kupisz m.in. w Toyota Jaworski Auto. Jesteśmy certyfikowanym dealerem tej marki, dlatego gwarantujemy, że w skład naszej oferty wchodzą wyłącznie w 100% sprawne pojazdy w wersji nowej i używanej. Samochody te są dokładnie sprawdzane, zanim trafią do ponownej sprzedaży. Dzięki temu możesz czuć się bezpiecznie.

Wyceniamy używane Toyoty zgodnie z ich aktualną wartością rynkową. Na dokładną cenę mają wpływ takie czynniki jak np. stan techniczny samochodu, jego przebieg, standard wyposażenia oraz ogólna kondycja. Nad wyceną czuwają rzeczoznawcy, którzy potrafią poprawnie określić kwotę ponownej sprzedaży pojazdu.

Sprawdzamy zgodność wyświetlanego przebiegu z rzeczywistością oraz weryfikujemy historie wykonanych napraw. Sprawdzamy stan techniczny samochodów używanych w Bydgoszczy bezpośrednio w naszym doskonale wyposażonym serwisie. Organizujemy też jazdy testowe – możesz wyruszyć na miasto interesującym Cię pojazdem, by sprawdzić, czy będzie on odpowiedni dla Ciebie.