Toyota PROACE CITY liderem rynku w segmencie aut dostawczych

Listopad 2020 najlepszym miesiącem dla pojazdów użytkowych Toyoty

2020-12-10

Toyota zanotowała najlepszy miesiąc w swojej historii sprzedaży aut dostawczych w Polsce. W listopadzie 2020 roku pierwsze miejsce w segmencie zajęła Toyota PROACE CITY – kompaktowy van marki. Na trzecim miejscu uplasował się PROACE. Już niemal co drugi kombivan sprzedany w Polsce w ubiegłym miesiącu pochodził z salonu Toyoty.

Najpopularniejsze modele użytkowe Toyoty

PROACE CITY to kompaktowy van oferowany jako samochód osobowy i dostawczy. Jest on dostępny w dwóch długościach nadwozia – Standard (4,4 m) i Long (4,7 m). W listopadzie sprzedano 424 egz. tego modelu, co dało mu pierwsze miejsce w swojej klasie. Jego udział w segmencie wyniósł w ubiegłym miesiącu 17,8%.

Toyota PROACE to średniej wielkości van marki. W listopadzie 2020 roku sprzedano 188 egz. tego modelu. Jest to jak dotąd najlepszy miesięczny wynik. Udział modelu PROACE w segmencie w listopadzie wyniósł 15%, co dało mu trzecie miejsce.

W segmencie pick-upów drugie miejsce zajęła Toyota Hilux. W listopadzie sprzedano 38 egz. tego modeli, co stanowi 11,7% wszystkich pick-upów dostarczonych klientom w listopadzie. Hilux to legendarny terenowy pick-up, znany na całym świecie z ze swej niezawodności, odporności na trudne warunki i możliwości terenowych. Atrakcyjność aktualnej, 8. generacji modelu opiera się na połączeniu tych tradycyjnych atutów z wykończeniem i wyposażeniem na poziomie SUV-ów.

Toyota zajmuje obecnie 8. miejsce w zestawieniu marek działających na rynku aut dostawczych (zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i licząc od stycznia do listopada).

Toyota PROACE nagrodzona w Profesjonalnym Teście Flotowym SKFS

PROACE to wszechstronny van Toyoty, który zdobył uznanie nie tylko polskich kierowców, ale także managerów flotowych ze Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). W XI edycji Profesjonalnego Testu Flotowego SKFS model otrzymał tytuł Auta Flotowego 2020 w segmencie Aut Średnich Dostawczych.

Model PROACE jest dostępny zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej Verso. Jest oferowany w licznych odmianach, z dwoma rozstawami osi (2,9 lub 3,2 m) i w trzech długościach nadwozia. Linia dostawcza występuje w pakietach wyposażenia Life, Active, Comfort i jako furgon brygadowy w dwóch wersjach, a PROACE Verso jako Combi, Business, Family oraz luksusowa odmiana VIP, dostępna także z Pakietem Selection.

Model ten jest objęty gwarancją PRO na okres 36 miesięcy lub do osiągnięcia przebiegu aż miliona kilometrów. Nabywcy doceniają także bogate wyposażenie, w tym systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, wysoką jakość i wartość rezydualną oraz dużą różnorodność i innowacyjność systemów zabudowy. Dostawczy model Toyoty oferuje także szeroką gamę silnikową.

Dowiedz się więcej

Toyota dominuje na rynku Toyota dominuje na rynku Ponad 46 000 rejestracji od początku roku Toyota PROACE Electric Toyota PROACE Electric Nowy furgon z napędem elektrycznym Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Solidna podstawa Toyota PROACE Platforma Toyota PROACE Platforma Obejrzyj katalog modelu Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Udział marki w rynku 7,1% Toyota PROACE Mobility Toyota PROACE Mobility Zabudowy dla osób z niepełnosprawnością Toyota PROACE CITY Toyota PROACE CITY Sprawdź wyniki sprzedaży w Polsce Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Dowiedz się więcej Toyota udostępnia samochody szpitalom Toyota udostępnia samochody szpitalom Akcja #jedziemyzpomocą Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Sprawdź ofertę przygotowaną przez Toyota Professional Samochody dostawcze Samochody dostawcze