1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota Video Service Advisor
1 lipca 2022

Nowa usługa mobilna dla klientów Toyoty w Polsce

Toyota Video Service Advisor

Klienci autoryzowanych serwisów Toyoty w Polsce będą mogli skorzystać z nowej usługi – Toyota Video Service Advisor. Jest to aplikacja na telefon, która zapewni kontrolę nad przebiegiem przeglądu i napraw, bezpośredni kontakt z doradcą oraz uproszczone procedury. Jest to kolejna innowacja polskiego oddziału Toyoty oraz sieci dilerskiej marki.

Toyota Video Service Advisor to innowacyjna usługa, dzięki której klient może czuwać nad przebiegiem serwisu swojego auta.  Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na telefon można będzie sprawdzić, w jakim stanie jest samochód oddany do serwisu. Wystarczy odtworzyć film z przeglądu. Decyzja o instalacji aplikacji należy do użytkownika – nie jest wymagana przez Toyotę ani autoryzowane serwisy marki.

Dzięki nowej mobilnej usłudze Toyoty można będzie, nie wychodząc z domu, zapoznać się ze stanem pojazdu i zaproponowanym zakresem czynności serwisowych. Aplikacja umożliwi zdalne zaakceptowanie zakresu dodatkowych prac i ich kosztów. W razie pytań czy potrzeby dodatkowych ustaleń można się szybko skontaktować z doradcą.

Korzystanie z aplikacji Toyota Video Service Advisor to także oszczędność czasu przy odbiorze samochodu, zwłaszcza jeśli zostanie to połączone z usługą Door to Door.

Jak można skorzystać z usługi Toyota Video Service Advisor? Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu. Wystarczy zlecić wykonanie przeglądu samochodu w autoryzowanym serwisie Toyoty, a następnie otworzyć otrzymany link do bezpiecznej strony, na której jest osadzona aplikacja, i uwierzytelnić się.

Po wykonaniu tych czynności można będzie zapoznać się z filmem z przeglądu samochodu oraz przejrzeć zakres rekomendowanych prac serwisowych wraz z ich kosztorysem. Każdą z pozycji można zaakceptować lub odrzucić. Cała operacja zajmie tylko kilka minut. Płatności można dokonać przelewem, kartą lub gotówką w salonie Toyoty.

Warto podkreślić, że jest to kolejny innowacyjny program Toyoty w Polsce. W kwietniu 2020 roku zadebiutował Internetowy Salon Toyoty, dzięki któremu potencjalni klienci mogli odwiedzać salony marki, nie wychodząc z domu. Został on oparty na zaawansowanym systemie informatycznym, zawierającym nowatorskie funkcje oraz zapewniającym wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu połączenia. System umożliwiał m.in. przenoszenia wideorozmowy z komputera konsultanta na tablet. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy Toyoty mogli – bez zerwania połączenia – przechodzić od biurka do samochodu stojącego na wystawie.

Przedstawicielstwo Toyoty w Polsce opracowało także pilotażowy program Toyota Professional, który polegał na stworzeniu nowej sieci salonów wyspecjalizowanych w sprzedaży samochodów użytkowych i obsłudze klientów flotowych. Doświadczenia zdobyte przez polski zespół Toyoty i dilerów marki zostały wykorzystane przy wprowadzaniu Toyota Professional w innych europejskich krajach.